Fundacja Napo

Rekrutacja na warsztaty krótkich form multimedialnych

Warsztaty krótkich form multimedialnych to kurs skierowany głównie do twórców, którzy poza robieniem zdjęć, chcieliby poszerzyć swoją wiedzę i rozwinąć umiejętności w kierunku realizacji krótkich form dokumentalnych z wykorzystaniem filmu, dźwięku i fotografii. Pierwsza edycja warsztatów to szansa na realizację nowego projektu, ale także okazja do czerpania z doświadczeń fotografów, którzy tworzą i publikują długoterminowe projekty oraz są laureatami najważniejszych polskich i światowych nagród w kategoriach fotografia i multimedia.

Prowadzący: Piotr Małecki / Napo Images, Michał Łuczak / Sputnik Photos, Adam Lach / Napo Images

(do pobrania http://napoimages.com/Biografie.doc).

Warsztaty odbędą się w dniach 12-16 maja 2014r. , w Warszawie.

Koszt udziału w warsztatach: 2500 zł.

Ilość uczestników – maksimum 6 osób

Dodatkowe informacje:

Uczestnicy powinni posiadać podstawowe umiejętności rejestracji materiału wideo oraz obsługi programów służących do montażu filmów. Zajęcia prowadzone będą w dwu lub trzysobowych grupach. Uczestnik powinien przygotować się na pięć intensywnych dni, podczas których każda grupa wraz z prowadzącymi będzie przechodzić wszystkie etapy realizacji krótkiego filmu multimedialnego, od przygotowań, aż do ostatecznego montażu i projekcji, w następującej kolejności:

1. Poszukiwanie tematu (etap prowadzony jest jeszcze przed rozpoczęciem kursu)

2. Zagadnienia techniczne dotyczące zbierania materiałów, sprzętu, realizacji dźwięku, filmowania wywiadów, fotografowania i filmowania reporterskiego.

3. Sposób opowiadania historii.

4. Lista zdjęciowa.

5. Praca w terenie, zbieranie materiału audiowizualnego. Współpraca w ekipie. Filmowanie wieloma kamerami. Praca z postaciami.

6. Zagadnienia techniczne dotyczące montażu, dźwięku i muzyki w multimediach.

7. Przegląd zebranych materiałów,  spisywanie nagranych wypowiedzi, wstępna edycja materiałów wideo i foto, praca nad tworzeniem opowieści.

8. Dobór muzyki i innych dźwięków.

9.  Montaż, napisy, ew.tłumaczenia.

10. Przegląd zrealizowanych filmów.

Zajęcia trwają pięć pełnych dni od poniedziałku do piątku. Trzy pierwsze dni przeznaczone są na przygotowanie i zarejestrowanie materiału audiowizualnego, dwa następne na montaż. Podczas zajęć wymagana jest pełna dyspozycyjność, uczestnik musi przeznaczyć cały swój czas na pracę. Warsztaty są bardzo intensywne, rozpoczynają się każdego dnia o 9 rano i kończą wieczorem.

ABY WZIĄĆ UDZIAŁ W WARSZTATACH KRÓTKICH FORM MULTIMEDIALNYCH:

prześlij wypełniony FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Na warsztaty  zakwalifikują się osoby wybrane na podstawie nadesłanego formularza. Na zgłoszenia czekamy do 20 kwietnia 2014r. Lista osób zakwalifikowanych zostanie opublikowana na stronach www.napoimages.com oraz http://www.fundacjanapo.pl najpóźniej 28 kwietnia 2014 r. Warunkiem udziału w warsztatach jest dokonanie opłaty w wysokości 2500 zł w terminie podanym przez organizatorów.

Organizatorzy nie zapewniają wyżywienia ani noclegu. W przypadku rezygnacji z uczestnictwa w warsztatach, prosimy o kontakt nie później niż na dziesięć dni przed planowanym rozpoczęciem warsztatów: workshop@napoimages.com

Portfolio multimedialne:

– Piotr Małecki http://www.napoimages.com/piotr,photographer/

– Michał Łuczak http://vimeo.com/btsmichalluczak oraz http://vimeo.com/mluczak

– Adam Lach http://www.napoimages.com/lach,photographer/#opened

Kontakt: workshop@napoimages.com

Organizatorzy: Fundacja Napo, Short Docs Media

Wspierają Nas: „Doc! Photo Magazine“, Fotoblogia.pl, creatives.waw.pl oraz Creative Poland

 
plakat_a3

Informacja

This entry was posted on 25 lutego, 2014 by in Aktualności, Warsztaty.
%d blogerów lubi to: