Fundacja Napo

Wystawa fotografów Napo Images w ramach OFF 2017 otwarta!

5e2dc87219578f19a2c5dc12fa00a94f

Wystawa Napo Images w Galerii Ostrołęka w ramach OFF 2017

Fotografowie Napo Images od prawie 10 lat dokumentują problemy współczesnego świata, przykładając szczególną wagę nie tylko do przekazywanej treści, ale też formy wypowiedzi. To, co dla nich charakterystyczne, to bezkompromisowość w podejściu do podejmowanych tematów.

Wystawa fotografów Napo Images to pierwsza próba wspólnego spojrzenia na Polskę. Zaprezentowane materiały nie powstawały jednak w ramach wspólnego projektu. Każdy z fotografów przygląda się temu co związane z Polską na swój sposób.

Karolina Jonderko opowiada prostą historię miejsca „Mała Polska”, które było schronieniem dla tysięcy polskich weteranów II wojny światowej. Filip Ćwik w projekcie „Żałoba Narodowa” przybliża twarze osób, które pod Pałacem Prezydenckim żegnały ofiary katastrofy smoleńskiej. Piotr Małecki zagląda za kulisy „Disco Polo”. Ewa Meissner prezentuje fotografie z długoterminowego projektu „Warszawa 2008–2018”. Wreszcie Adam Lach przedstawia zwyczajną opowieść o codzienności w małym mieście pod tytułem „Nibyland”. Maciej Jeziorek zaś prezentuje fotograficzną opowieść z podróży dookoła Polski – „Fragmenty”.

Wystawę można oglądać od 5 października 2017 r.

Fot. powyżej: Ostrołęckie Centrum Kultury

Information

This entry was posted on 6 października, 2017 by in Aktualności and tagged , , , , , , .
%d blogerów lubi to: